Egyesületünk Nyugat-Dunántúli kirándulása

Hírek

Egyesületünk Nyugat-Dunántúli kirándulása

A Piliscsabai Németek Kulturális Egyesülete október második hétvégéjén ellátogatott Magyarország nyugati csücskébe. A szombati napot Kőszegen töltöttük. Megtekintettük a koronaőrző bunkert, majd felsétáltunk a Szulejmán kilátóhoz, ahonnan nagyszerű panoráma nyílik a városra. Ellátogattunk a Jurisics várba, majd csatlakozott hozzánk a Tóth Pincészet borásza, Tóth Gábor, aki izgalmas történeteken keresztül mutatta be szülővárosát. Az idegenvezetés pincészetükben ért végett, ahol nagyszerű borkóstolóval egybekötött vacsorával zártuk az estét. Illetve zártuk volna, de szállásunkon az Alpokalja Panzióban előkerült a harmonika és Gáspár Józsi bácsi elhúzta mindenki nótáját. Vasárnap Fertődre látogattunk, ahol az Esterházy-kastélyban kastélytúrán vettünk részt, majd a közös ebéd elköltése után élményekkel gazdagodva indultunk haza. A kiránduláson egyesületünk tagságának minden korosztálya jelen volt. Generációs különbségek? Számunkra ismeretlen ez a kifejezés. Alig várjuk a következő kirándulást!

 

Priegl Gyöngyi
PNKE